replika saat https://www.boatwatches.com replicas relojes https://www.copieswatches.com/ www.datewatches.com replica rolex rolex replica https://hublotreplica.is https://www.perfectrichardmille.com/ perfectwatches.is

Badania w przypadku słabej erekcji

Zaburzenia erekcji można podzielić na początkowe i niewielkie, które są odczuwalne jako spadek sprawności seksualnej oraz słabsze doznania podczas stosunku. Natomiast zaburzenia, które całkowicie uniemożliwiają odbycie stosunku, z uwagi na brak wzwodu, wymagają leczenia. Tego typu problemy seksualne, często wywołują spadek pewności siebie, a nawet problemy psychiczne. Dlatego w przypadku wystąpienia pierwszych objawów impotencji, należy udać się do lekarza, który wykona badania i postawi diagnozę. Jakie badania najczęściej są wykonywane w wyniku zaburzeń erekcji?

Przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji mogą mieć przyczyny tkwiące w schorzeniach organizmu lub psychice mężczyzny. Podczas wizyty, lekarz najczęściej przeprowadza wywiad, dotyczący ewentualnych chorób, na które cierpi oraz zaburzeń z erekcji u bliskich krewnych. Warto poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i nałogach, np. paleniu papierosów, nadużywaniu alkoholu, itd. Lekarz może zapytać także o styl życia, np. o uprawianie sportu oraz sposób odżywania. Zaburzenia o podłożu chorób fizycznych są łatwiejsze do zdiagnozowania niż te, których przyczyna tkwi w psychice. Należą do nich m.in. silny i przewlekły stres, brak dostatecznej ilości snu lub nadmiar używek. Również niewyjaśnione sprawy z partnerką, powodujące konflikty lub negatywne doświadczenia w przeszłości podczas stosunku, mogą zaburzać erekcję.

Badania wykonywane przy zaburzeniach erekcji

W celu wykluczenia przyczyn chorobowych zaburzeń erekcji, najczęściej wykonywane jest kilka badań. Jeśli lekarz wypisze skierowanie, można je wykonać bezpłatnie na NFZ. Natomiast bez skierowania, wiążą się z pewnymi opłatami. Jakie badania najczęściej warto wykonać

  • Morfologia krwi  – zaburzenia erekcji mogą być związane z osłabieniem wynikającym m.in. z anemii. Schorzenie może być spowodowane, m.in. niezdrową dietą, zawierającą zbyt niskie stężenie witaminy B12 oraz żelaza.
  • Pomiar ciśnienia tętniczego – wielu mężczyzn nie mierzy ciśnienia tętniczego. Niekiedy okazuje się, że przyczyną problemów ze wzwodem jest zbyt niskie ciśnienie krwi – niedociśnienie. Najczęściej zostaje zdiagnozowane, gdy wartości pomiaru są znacznie niższe niż 120/80 mmHg. W takim przypadku krew krąży zbyt słabo, aby w pełni wypełnić ciała jamiste, odpowiedzialne za wzwód penisa.
  • Oznaczenie profilu lipidowego – celem badania jest sprawdzenie poziomu złego cholesterolu we krwi – LDL. Zbyt wysokie stężenie powoduje niedrożność tętnic, przez co nawet podczas pobudzenia seksualnego, do penisa dopływa zbyt mała ilość krwi.
  • Stężenie glukozy we krwi w moczu i surowicy krwi – cukrzyca również może powodować zaburzenia erekcji. Dlatego sprawdzenie poziomu cukru w organizmie należy do często wykonywanych badań przez mężczyzn borykających się z tym problemem.

Lekarz może również skierować na dodatkowe badania, takie jak:

  • Ocena funkcji tarczycy (TSH, fT4) – pomimo że zaburzenia tarczycy w większości przypadków dotyczą kobiet, to zdarzają się także u mężczyzn. Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane przez niedoczynność tarczycy, która obniża poziom produkcji testosteronu.
  • Antygen PSA – występuje u mężczyzn z powiększoną prostatą. W takim przypadku zaburzenia erekcji mogą być związane z tym schorzeniem. Prostata powiększa się z wiekiem, ale jeśli dochodzi do tego zbyt wcześnie, to warto zbadać przyczynę tego problemu.
  • Stężenie kreatyniny i mocznika we krwi – zbyt wysoki poziom tych substancji może wskazywać na zaburzenia pracy nerek, które należą do jednej z przyczyn problemów z erekcją.

Słaba erekcja lub jej brak to problem, który dotyka mężczyzn w różnym przedziale wiekowym. Warto jednak wykonać badania, które wykluczą ewentualne choroby. Jeśli nie zaistnieją przeciwwskazania, to pomóc mogą preparaty na potencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *