replika saat https://www.boatwatches.com replicas relojes https://www.copieswatches.com/ www.datewatches.com replica rolex rolex replica https://hublotreplica.is https://www.perfectrichardmille.com/ perfectwatches.is

Zaburzenia erekcji po zażyciu sterydów – jak możemy sobie z nimi poradzić?

Anaboliczne sterydy są przebiegłym wrogiem męskości – pozornie ją zwiększają, ale tak naprawdę doprowadzają organizm do pewnego spustoszenia. Panowie, którzy niedawno przestali zażywać sterydy, mierzą się z poważnymi kłopotami ze zdrowiem, między innymi z bezpłodnością i zaburzeniami erekcji. Zamiast jednakże powracać do bardzo szkodliwych nawyków, warto wybrać tabletki Kamagra – bezpieczny specyfik, który wspomaga potencję męską.

Panujący w dzisiejszych świecie kult idealnego ciała skłania wielu panów do wspomagania się różnego typu specyfikami, nierzadko też szkodliwymi dla zdrowia. Branie anabolicznych sterydów jest popularne głównie pośród młodych panów, którzy nie mają wcale ochoty na oczekiwanie na satysfakcjonujące rezultaty długich treningów sportowych.

Anaboliki mają wpływ na przyspieszenie procesu podziału komórek wybranych tkankę w ludzkim organizmie – stąd też szybszy przyrost mięśniowej masy, zwiększenie siły i wytrzymałości. Na dłuższą metę jednakże uzależnienie od zażywania sterydów to łatwa droga do wyniszczania organizmu. Skutek uboczny stosowania anabolików to impotencja. 

Popęd seksualny a sterydy

Uzależnienie do brania sterydów to cicho działający wróg, który najpierw doprowadza do tego, iż mężczyźni czują się bardzo męsko, jednakże na dłuższą metę tę męskość im obiera. Takie właśnie działanie ma testosteron – męski płciowy hormon, który stanowi składnik najbardziej popularnych anabolików. W pierwszej kolejności doprowadza on do zwiększania wydolności męskiego organizmu i ma wpływ na zwiększenie libido. Później może jednakże spustoszyć męską hormonalną gospodarkę.

Jak to w ogóle możliwe? Odpowiedź na to pytanie nie jest trudna. Kiedy ilość testosteronu krążącego we krwi przekroczy dopuszczalne granice, organizm będzie się przed nim bronił. Układ obejmujący podwzgórze, przysadkę i gonady, uruchamia mechanizmy, których cel stanowi obniżanie poziomu hormonu zawartego we krwi. Po chwilowym wzmocnieniu, nadejdzie zatem kryzys. Już na takim etapie panowie mogą mieć kłopoty z erekcją. Odnotowują również mniejszą siłę i tak zwaną depresję posterydową.

Co dalej po odstawieniu sterydów?

Niestety, nawet po całkowitym zrezygnowaniu z brania sterydów anabolicznych, organizm jeszcze przez dłuższy czas nie będzie mógł wrócić do formy pierwotnej. Długotrwałe używanie szkodliwych dla organizmu substancji, może nawet doprowadzić do trwałych zmian. To właśnie po odstawieniu sterydów anabolicznych mężczyźni zaczynają czuć wszelkie symptomy impotencji – niskie libido, zahamowanie albo obniżenie spermatogenezy, zanik jąder, kłopoty z jakością i ilością plemników, jak również brak w pełni satysfakcjonujących erekcji.

Zbyt duża ilość testosteronu, może doprowadzić do zablokowania kanalików nasiennych – nawet jeżeli plemniki ciągle będą się znajdowały w spermie, nie będą mieć możliwości wydostania, a to doprowadzi do zwyrodnieniowych stanów.

Dochodzenie do siebie po odstawianiu sterydów anabolicznych może potrwać dosyć długo. W tym czasie istotne będzie uprawianie aktywności fizycznej i trzymanie odpowiedniej diety. Warto także odwiedzić specjalistę, który ukierunkuje nas na właściwe leczenie i doprowadzanie organizmu do doskonałej formy.

Brak erekcji po sterydach

Najgorszym, co mogą zrobić panowie mający zaburzenia erekcji po odstawieniu sterydów anabolicznych, to ponowne rozpoczęcie wspomagania się szkodliwymi substancjami. Faktycznie, na niedługi czas mogą one wpłynąć na poprawę możliwości męskich, niemniej jednak tak naprawdę sięgnięcie po nie po odstawieniu to krok wstecz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *